Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip išdžiovinti sušlapusius batus

Drėgnus batus ne tik nepatogu avėti, bet jie taip pat gali sukelti pėdų kvapą ir grybelio atsiradimą. Šiame vadove pateiksime paprastų ir veiksmingų būdų, kaip išdžiovinti sušlapusius batus jų nepažeidžiant. Štai ką reikia daryti:

Visiems mums yra tekę tai patirti – įbridus į balą, užklupus lietui ar netyčia įmetus batus į vandenį. Šlapi batai ne tik verčia mus jaustis nepatogiai, bet ir gali sugadinti batus bei sukelti nemalonų kvapą. Šiame straipsnyje parodysime, kaip išdžiovinti šlapius batus paprastais metodais, kurie nepadarys jokios žalos.

Kodėl svarbu džiovinti šlapius batus?

Drėgnus batus labai svarbu džiovinti, nes tai padeda išvengti grybelio augimo ir kvapą sukeliančių bakterijų. Ilgai nešiojant šlapius batus, gali atsirasti pėdų infekcijų ir kitų su pėdomis susijusių problemų. Be to, šlapia avalynė gali pažeisti medžiagą, todėl gali pakisti jos spalva, išsitampyti ir susilpnėti batų struktūra.

Šlapių batų džiovinimo instrukcija

1. Ištraukite vidpadžius ir raištelius

Pirmasis šlapių batų džiovinimo žingsnis – ištraukti vidpadžius ir raištelius. Tai padės batams išdžiūti greičiau ir tolygiau. Vidpadžiai ir raišteliai gali sulaikyti drėgmę, todėl batai džiūsta ilgiau.

Kaip išdžiovinti sušlapusius batus
Kaip išdžiovinti sušlapusius batus 7

2. Prikimškite batus laikraščiu arba popieriniais rankšluosčiais

Išėmę vidpadžius ir raištelius, batus prikimškite laikraščiais arba popieriniais rankšluosčiais. Tai padės sugerti drėgmę ir pagreitins džiovinimo procesą. Įsitikinkite, kad batus kemšate laisvai ir paliekate pakankamai vietos orui cirkuliuoti.

3. Padėkite batus į sausą ir šiltą vietą

Pripildę batus, padėkite juos į sausą ir šiltą vietą. Nedėkite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose arba prie šilumos šaltinio, nes dėl to batai gali deformuotis arba įtrūkti. Geriausia batus džiovinti sausoje ir šiltoje patalpoje.

4. Naudokite ventiliatorių arba džiovintuvą

Jei skubate džiovinti batus, galite naudoti ventiliatorių arba džiovintuvą, įjungę nedidelį karštį. Džiovintuvą ar ventiliatorių laikykite saugiu atstumu nuo batų, nes karštis gali pažeisti medžiagą.

kaip greitai išdžiovinti batus
Kaip išdžiovinti sušlapusius batus 8

5. Naudokite oro sausintuvą arba silicio gelio paketus

Drėgmės sausintuvai ir silicio gelio paketai puikiai tinka drėgniems batams džiovinti. Šie reikmenys padeda sugerti drėgmę iš oro ir taip pagreitina džiovinimo procesą. Padėkite batus kelioms valandoms į nedidelę patalpą su oro sausintuvu arba silicio gelio paketais.

Patarimai, kaip išvengti batų sušlapimo

Prevencija visada geriau nei gydymas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išvengti batų sušlapimo:

  • Naudokite vandeniui atsparius purškiklius arba hermetikus, kad apsaugotumėte batus nuo vandens žalos.
  • Dėvėkite neperšlampamus batus arba batus, kai lauke lyja arba sninga.
  • Venkite žengti į balas ar stovėti vandenį.
  • Su savimi nešiokitės atsarginę batų ar kojinių porą, jei prireiktų.

Ar saugu džiovinti batus mikrobangų krosnelėje?

Ne, batus džiovinti mikrobangų krosnelėje nesaugu. Karštis gali pažeisti medžiagą ir net sukelti gaisrą.

Per kiek laiko batai išdžiūva natūraliai?

Laikas, per kurį batai išdžiūsta natūraliai, priklauso nuo drėgmės kiekio batuose ir oro drėgmės lygio. Visiškai išdžiūti batams gali prireikti nuo kelių valandų iki visos dienos ar daugiau.

Ar galiu šlapius batus džiovinti plaukų džiovintuvu?

Drėgniems batams džiovinti galite naudoti plaukų džiovintuvą, įjungę nedidelį karštį, tačiau įsitikinkite, kad džiovintuvas yra saugiu atstumu nuo batų, kad jų nepažeistumėte.

Drėgnų batų džiovinimas yra svarbi užduotis, kurios nereikėtų pamiršti. Šlapi batai ne tik sukelia diskomfortą, bet ir gali sukelti pėdų infekcijas bei pažeisti medžiagą. Atlikite šiame vadove nurodytus paprastus veiksmus, kad efektyviai išdžiovintumėte šlapius batus nepadarydami jokios žalos. Nepamirškite visada vengti tiesioginių saulės spindulių ar šilumos šaltinių ir imkitės prevencinių priemonių, kad batai būtų sausi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *