Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip valyti vilnonės liemenės?

Natūralios vilnonės liemenės priežiūra

Jei Jūsų vilnonė liemenė (ar bet koks kitas, natūralios vilnos gaminys) nebeatrodo tokia nauja, atėjo laikas ją išvalyti. Tačiau atsižvelgiant į gaminio sudėtį, drabužio valymas nebūtinai reiškia daug laiko reikalaujančią ir brangią kelionę į specialias valymo įstaigas

Rūbo paruošimas

Nesvarbu, ar skalbiate skalbimo mašina, ar rankomis, paruoškite rūbą valymui atlikdami šiuos veiksmus:

 1.  Nuvalykite nešvarumus ir pūkus drabužių šepetėliu, kuris pašalins visas dulkes ir pūkus
 2. Valymo šepetį judinkite iš apačios į viršų, pradedant nuo rūbo viršaus.

Natūralios vilnonės liemenės plovimas rankomis

Kadangi, Jūsų vilnonė liemenė greičiausiai yra didelė ir stambi, turėsite ją plauti vonioje ar kitoje didesnėje talpykloje. Atlikite šiuos veiksmus, rankiniu būdu skalbiant vilnonę liemenę :

 1. Nuvalykite vonią nuo nešvarumų ar muilo likučių.
 2. Į vonią įpilkite pakankamai šilto (ne karšto) vandens, kad apsemtų liemenę
 3. Kai vonia pildosi, pagal produkto rekomendaciją, įpilkite nedidelį kiekį vilnai tinkamo, rankų plovimo skysčio. Lengvai išmaišykite vandenį, kad jame susidarytų putų.
 4. Panardinkite vilnonę liemenę į vandenį, kol visa liemenė bus visiškai įmirkusi.
 5. Leiskite liemenei mirkti vandenyje mažiausiai 30 minučių.
 6. Kol liemenė mirksta, rankomis nuvalykite nešvarumus. Negalima šveisti vilnonio audinio prieš save, nes tai gali sugadinti vilnos paviršių.
 7. Pabaigai, pakartotinai nuplaukite kailį drungnu vandeniu, kol pilnai bus nuplautas visas plovimo skystis.

Natūralios vilnos džiovinimas

Nesvarbu, ar rankomis, ar skalbimo mašina skalbėte vilną, ji bus prisotinta vandens bus ypač sunki. Jokiu būdu negalima skubinti džiovinimo proceso, todėl atlikite šiuos veiksmus:

 1. Išsgręžkite dalį vandens pertekliaus. Suspauskite iš viršaus į apačią, nesukdami ir nesukdami. Jei reikia, pakartokite šį procesą kelis kartus.
 2. Padėkite vilnos gaminį ant didelio, storo rankšluosčio ir suvyniokite jį, nuo viršaus, judėdami link apačios išspauskite visą rankšluosčio ritinio ilgį.
 3. Paguldykite vilnos gaminį ant drabužių džiovinimo stovo. Tikėtina, kad ji išdžius per dieną ar dvi – pasukite gaminį, iš pradinės jo padėties, bent kartą proceso metu, kad jis tolygiai išdžiūtų. Jei neturite džiovinimo lentynos, padėkite plokščią vilnos gaminį ant švaraus rankšluosčio, ant nepralaidaus paviršiaus (pvz., Skalbyklės ir džiovyklės viršaus arba ant nerūdijančio plieno ar plastiko stalviršio). Bent kartą džiovinimo metu apsukite gaminį ir, jei reikia, pakeiskite rankšluostį sausu.
 4. Net negalvokite įdėti natūralaus vilnos gaminio į džiovyklę – jis sumažės! Ir nekabinkite jo džiūti. Dėl drėgnos vilnos svorio, jūsų kailis neteks formos.
Vilnonė liemenė "moose"
Kaip valyti vilnonės liemenės? 2

1 comments

 1. […] Vilnos gaminius itin lengva prižiūrėti. Negana to, kad skalbti juos tenka itin retai, pats valymo procesas, taip pat yra paprastas. Vilna patartina plauti rankomis, nedideliame vandens kiekyje, 30°C temperatūroje. Pamirkyti vandenyje, stipriai netrinti, negręžti, nešveisti. Po plovimo leisti natūraliai išžiūti, gaminį padėjus ant lygaus paviršiaus. Jei tektų skalbti skalbimo mašinoje, būtina pritaikyti vilnos plovimui skirtą programą. Detalesnį vilnos plovimo aprašymą, galite rasti čia. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *