Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip išvalyti zomšinius mokasinus?

Zomšas, tai karvės, elnio, ar kiaulės, oda šlifuotu paviršiumi. Tinkamai jos neprižiūrint, odos plaukeliai sukimba, ir ji netenka savo grožio, bei atrodo nudėvėta. Prie šios odos lengvai kimba purvai, tad norint išlaikyti jos natūralų grožį, reikalinga ypatinga priežiūra. Šiame straipsnyje pateikiame būdus, kaip prižiūrėti, bei valyti zomšą, bei ant jo užtiškusias dėmes, bei kaip išvalyti zomšinius mokasinus.

Verstos odos, bei zomšo mokasinų priežiūra:

 1. Naudokite specialų, verstos odos ir zomšo gaminiams skirtą, šepetį, kaip kad nuotraukoje, viršuje (jei neturite – iš bėdos tiks ir dantų šepetėlis). Šie šepečiai, paprastai, turi dvi valymui skirtas dalis. Viena dalis kietais šeriais, kita švelnesniais. Pradėkite mokasinų su zomšų, striukės, ar kito gaminio valymą, švelniąja šepečio dalimi ir tik tada valykite kietesniais šeriais. Naudokite šepetį purvų, bei dulkių valymui. Jeigu valomas zomšas aplipęs šlapiu purvu, prieš valant leiskite jam išdžiūti. Valant kietesne šepečio dalimi, nespauskite per stipriai. Valykite švelniais, trumpais judesiais.
 2. Naudokite zomšo impregnantą. Jį galite rasti daugumoje batų parduotuvių. Impregnantas saugo zomšo gaminius nuo vandens ir kitų elementų, kurie ant gaminio gali palikti dėmes. Tolygiai išpurkškite visą zomšinį gaminį, bei leiskite išdžiūti, kaip kad nurodyta impregnanto naudojimo instrukcijoje. Zomšo mokasinų impregnantą naudokite, mažiausiai vieną kartą per metus
 3. Zomšo gaminius laikykite tinkamoje vietoje. Nelaikykite ant saulės, nes ji gali išblukinti, ar net deformuoti zomšą. Laikykite tamsioje, bei vėsioje vietoje.
kaip išvalyti zomšinius mokasinus
Zomšo (verstos odos šepetys)

Kaip išvalyti dėmes iš verstos odos ir zomšo:

Visų pirma – neleiskite dėmei įsisenėti. Valykite dėmę iškart, po jos atsiradimo.

 1. Paruoškite zomšo gaminį valymui. Prieš naudojant kitas priemones, švelniai perbraukite sausu rankšluosčiu. Tai sukels prigludusius zomšo plaukelius ir palenkvins valymo procesą.
 2. Sausas dėmes valykite, naudodami pieštuko trintuką. Nenaudokite ružavo. Geriausia naudoti baltą, ar rudą, kuris nepalieka žymių. Jeigu trintukas nepasiteisina, naudokite nagų dildę. Venkite naudoti chemines priemones, nes jos gali pridaryti dar daugiau bėdų. Kaip išvalyti verstą odą?

Kaip valyti zomšą, nuo vandens dėmių:

 1. Naudokite rankšluostį, kuris sugertų kiek galima daugiau vandens. Per daug nespauskite rankšluosčio, nes vanduo gali dar giliau įsigerti į zomšą. Leiskite vandeniui išdžiūti.
 2. Jeigu išdžiuvusio vandens dėmės spalva skiriasi nuo likusio zomšinio gaminio spalvos, pabandykite išpurkšti visą gaminį vandeniu (nelaistykite, bet apipurkšite gaminį, kad vanduo tolygiai pasiskirstytų). Leiskite išdžiūti.
 3. Jeigu zomšiniai batai smarkiai išmirko vandenyje, įviniokite jį į skudurus, ar ką nors kitą, kas stipriai priglustų prie batų ir neleistų jiems deformuotis. Apvyniotus batus išdžiovinkite (tai gali užtrukti…).
Kaip valyti verstą odą, bei zomšą, nuo kavos, sulčių, bei arbatos dėmių:
 1. Dėmę uždenkite keliais popieriniais rankšluosčiais. Palaikykite lengvą spaudimą, uždedant knygą, ar kitą, ne per sunkų daiktą, kad dėmė įsigertų į rankšluostį.
 2. Bandykite valyti dėmę šlapiu rankšluosčiu, pamirkytu baltąjame acte. Nesušlapinkite zomšo, tiesiog švelniai valykite dėmės paviršių.
Kaip valyti verstą odą nuo aliejaus ir riebalų dėmių:
 1. Naudodami sausą rankšluostį, sugerkite kiek galima daugiau, ant zomšo, užpilto aliejaus, ar riebalų.
 2. Apibarstykite dėmę valgomąja soda. Leiskite porai valandų pastovėti, tada nuvalykite, naudodami zomšo valymui skirtą šepetį.
 3. Tikimės, jog šie patarimai padėjo ir paaiškino: kaip išvalyti zomšinius mokasinus

Nežinote? Klauskite!

1 comments

 1. Rudus žomšinius batus papurškiau rudu impregnantu liko deme, kaip panaikinti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *