Nemokamas pristatymas nuo 60€

Girgždantys batai – Kaip išspręsti?

Girgždantys batai gali būti nepatogi problema, ypač jei vaikštote ramioje aplinkoje arba profesinėje aplinkoje. Tačiau tai yra dažna problema, kurią galima išspręsti taikant tinkamą metodą. Šiame straipsnyje išnagrinėsime 4 svarbiausias girgždančių batų priežastis ir pateiksime praktinių sprendimų, kaip pašalinti skleidžiamą garsą.

1 priežastis: Susikaupusi drėgmė

Viena dažniausių girgždančių batų priežasčių yra susikaupusi drėgmė. Taip gali nutikti dėl prakaitavimo arba vaikščiojimo šlapiais paviršiais, todėl bato viduje kaupiasi drėgmė. Dėl trinties tarp bato vidpadžio ir pado einant atsiranda girgždantis garsas.

Girgždantys batai - ką daryti?
Girgždantys batai - Kaip išspręsti? 3

Sprendimas: Naudokite miltelius arba džiovinimo lapus

Geriausias būdas kovoti su drėgmės kaupimusi – naudoti batų viduje esančius miltelius arba džiovinimo lapelius. Talko milteliai, kukurūzų krakmolas arba kūdikių pudra gali sugerti drėgmę ir išvengti trinties tarp bato vidpadžio ir pado. Paprasčiausiai pabarstykite šiek tiek miltelių į batų vidų ir pakratykite, kad jie tolygiai pasiskirstytų. Arba nakčiai į batą įdėkite džiovinimo lapą, kad sugertų drėgmės perteklių.

2 priežastis: Atsipalaidavęs arba susidėvėjęs padas

Jei batų padai laisvi arba susidėvėję, jie gali trintis vienas į kitą ir skleisti girgždantį garsą. Tai ypač būdinga batams guminiais padais, kurie ilgainiui susidėvėjo.

einant girgžda batai
Girgždantys batai - Kaip išspręsti? 4

Sprendimas: Suklijuokite arba pakeiskite padus

Jei pastebėjote, kad batų padai atsipalaidavę arba susidėvėję, galite pabandyti juos vėl priklijuoti batų klijais. Batų klijai yra specialiai sukurti įvairių tipų batų medžiagoms klijuoti, jų galima įsigyti daugumoje batų parduotuvių. Tačiau, jei padai pernelyg susidėvėję arba pažeisti, gali tekti juos visiškai pakeisti.

3 priežastis: Vidpadžio arba pamušalo problemos

Kartais bato vidpadis arba pamušalas gali atsilaisvinti, todėl batas skleidžia girgždantį garsą. Jei vidpadis yra netinkamai įdėtas arba pamušalas yra laisvas, vaikštant gali atsirasti trintis, todėl gali būti girdimas girgždantis garsas.

Sprendimas: Pakoreguokite arba pakeiskite vidpadžius

Jei įtariate, kad problema kyla dėl vidpadžio arba pamušalo, galite pabandyti ištaisyti vidpadį ir užtikrinti, kad jis būtų tinkamai įdėtas. Taip pat galite suklijuoti pamušalą į vietą arba jį visiškai pakeisti. Dauguma batų parduotuvių siūlo pakaitinius vidpadžius ar pamušalus, kuriuos galite lengvai įsidėti namuose.

4 priežastis: Trintis tarp medžiagų

Galiausiai, batai gali girgždėti dėl trinties tarp skirtingų batų konstrukcijoje naudojamų medžiagų. Taip gali atsitikti, jei batai pagaminti iš kelių medžiagų, kurios trinasi viena į kitą.

Sprendimas: Tepkite medžiagas

Norėdami išspręsti šią problemą, vietas, kuriose medžiagos trinasi viena į kitą, galite patepti tepalu, pavyzdžiui, vazelinu arba bičių vašku. Taip sumažinsite trintį ir pašalinsite girgždantį garsą. Tepkite tepalo saikingai, nes dėl per didelio jo kiekio batas gali tapti slidus.

Apibendrinimas:

Girgždantys batai gali būti nemaloni problema, tačiau su ja nereikia gyventi. Nustatę girgždėjimo priežastį ir panaudoję tinkamą sprendimą, vėl galėsite džiaugtis tyliais ir patogiais batais. Vadovaukitės mūsų patarimais, kad pašalintumėte girgždančius batus, ir mėgaukitės tyliu ir užtikrintu vaikščiojimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *