Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu/Batų dydis

Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu?

Augant internetinių parduotuvių pasiūlai, vis dažniau keičiame savo apsipirkimo įpročius. Pirkti internetu iš tiesų paprasta: vos per kelias minutes galima įsigyti visko, ko beprireiktų – nuo maisto prekių iki namų apyvokos reikmenų. Iš kitos pusės, kol vienas prekes drąsiai krauname į krepšelį, dėl kitų vis dar abejojame. Itin daug klausimų kelia avalynės pirkimas, kadangi dažnas pirkėjas bijo rizikuoti ir įsigyti netinkama batų dydis. Neleiskite baimei Jus nugalėti – geriau pasinaudokite mūsų patarimais ir džiaukitės idealiai Jums tinkančia naujų batų pora!

BATŲ DYDĮ RINKITĖS ATSAKINGAI

Netinkamas batų dydis gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tai ne tik nepatogu, bet ir pavojinga – net ir nedidelis pėdos spaudimas gali sutrikdyti kraujotaką ir skatinti pėdos deformaciją, taip pat – gausesnį prakaitavimą, nuospaudų ir pūslių atsiradimą, kojų nagų deformacijas, stuburo ar klubo sąnarių ligas. Kad viso to išvengtumėte, rinkitės tinkamo dydžio, patogius ir komfortiškus batus.

PATARIMAI, KAIP NESUKLYSTI PERKANT INTERNETU

Pėdos ilgis. Jei žinosite savo pėdos ilgį centimetrais, tinkamo dydžio batus galėsite nesunkiai surasti bet kurioje internetinėje parduotuvėje. Paprastai čia pateikiamos ir batų dydžių lentelės, kurios padeda nepasimesti gausioje avalynės pasiūloje. Nepamirškite, kad pasaulyje nėra vieningų avalynės dydžių standartų, t. y. vienų gamintojų batų dydis gali skirtis nuo kitų, todėl visuomet naudinga žinoti savo pėdos ilgį centimetrais. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar gamintojas siūlo standartinius, ar kiek pamažinto / padidinto dydžio batus.

batų dydis
Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu/Batų dydis 2

Batų forma. Būtina įvertinti ir batų formą, pvz., jei perkate batus su smailėjančia nosimi, reikėtų žinoti, kad paprastai tokia avalynė yra kiek mažesnė, todėl maksimaliam komfortui užtikrinti reikėtų rinktis puse ar vienu dydžiu didesnius batus. Atsisakykite smailianosės avalynės, jei Jūsų pėda plati, kadangi eidami jausite diskomfortą. Jums netiks ir batai, turintys jungiamą siūlę ties plačiausia pėdos vieta.

Sezoniškumas. Renkantis avalynės dydį, būtina atkreipti dėmesį ir į sezoniškumą. Šiltuoju metų laiku kojos paprastai kiek pabrinksta ir padidėja, todėl Jūsų pėdos dydis vasarą gali būti didesnis nei rudenį ar pavasarį. Jei ieškote avalynės žiemai, taip pat turėtumėte rinktis kiek didesnę avalynę, kadangi suspausta koja labiau šąla.

KAIP TEISINGAI PAMATUOTI PĖDĄ?

Visuomenėje sklando klaidingas stereotipas, kad suaugusio žmogaus pėda nesikeičia. Iš tiesų, pėdos dydis gali keistis tiek dėl žmogaus amžiaus, jo svorio ar skysčių organizme pokyčių, tiek dėl metų ar paros laiko. Kad apsipirkimas nesukeltų rūpesčių, išsimatuokite savo pėdos ilgį:

1. Pasiimkite A4 popieriaus lapą, rašiklį, liniuotę (arba metrą).

2. Padėkite popieriaus lapą ant grindų ir ant jo pastatykite savo pėdą.

3. Uždėkite taškus arba nubrėžkite horizontalias linijas ten, kur baigiasi Jūsų kulnas ir ilgiausias pirštas.

4. Išmatuokite atstumą tarp šių taškų ar linijų – taip sužinosite savo pėdos ilgį centimetrais.

5. Tą patį veiksmą atlikite su kita koja, kadangi pėdų ilgiai gali skirtis.

O TAIP PAT…

  •          Pėdas rekomenduojama matuoti kiekvieną kartą prieš perkant naujus batus, kadangi bėgant metams ar keičiantis oro sąlygoms, keičiasi ir pėdų dydis bei forma.
  •          Visuomet matuokite abi pėdas.
  •          Jei pėdų ilgiai skiriasi, avalynę rinkitės pagal didesnę pėdą.
  •          Pėdas matuokite vakare, kadangi rytais pėdos būna mažesnės.

Ir nepamirškite bendrų pirkimo internete taisyklių:

  •          Rinkitės tik patikimą pardavėją ir iš anksto pasidomėkite prekės grąžinimo sąlygomis.
  •          Pasidomėkite papildoma avalynės informacija, pvz., kai kurie gamintojai siūlo pamažintus, kiti – padidintus batų modelius.
  •          Jei turite abejonių dėl avalynės dydžio, modelio ar medžiagų, susisiekite su pardavėju, kuris suteiks Jums visą reikalingą informaciją.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *