Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip nuvalyti kramtomąją gumą nuo batų

Gumos dėmės ant batų gali varginti, tačiau naudodami tinkamus metodus galite jas veiksmingai pašalinti. Šiame straipsnyje nagrinėsime įvairius gumos nuo batų šalinimo būdus. Nesvarbu, ar ant šaligatvio užmynėte ant gumos, ar netyčia atsisėdote ant guma padengto paviršiaus, šie būdai padės atkurti batų grožį.

Gumos dėmės ant batų

Prieš pradedant nagrinėti šalinimo būdus, svarbu suprasti, kodėl guma prilimpa prie batų. Guma yra lipni medžiaga, kuri dėl savo lipnių savybių prilimpa prie paviršių. Kai guma liečiasi su batų padu arba audiniu, ją pašalinti, jei nėra tinkamo metodo, gali būti sudėtinga.

Bendri gumos nuo batų šalinimo būdai

užšaldykite batus norint nuvalyti kramtomąja gumą nuo batų
Kaip nuvalyti kramtomąją gumą nuo batų 4

1.  Šaldymo metodas

Vienas iš veiksmingų gumos šalinimo būdų yra jos užšaldymas. Įdėkite nukentėjusį batą ar daiktą į sandarų plastikinį maišelį ir kelioms valandoms įdėkite į šaldiklį. Kai guma sukietės, atsargiai ją nukrapštykite buku peiliu arba kreditine kortele. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte batų medžiagos.

2.  Riešutų sviesto metodas

Taikant riešutų sviesto metodą, ant gumos užtepamas nedidelis kiekis riešutų sviesto ir paliekamas kelioms minutėms. Žemės riešutų svieste esantys aliejai padeda suardyti gumos lipnumą, todėl ją lengviau pašalinti. Po to švaria šluoste nuvalykite riešutų sviesto ir gumos likučius.

kramtomosios gumos šalinimas su actu
Kaip nuvalyti kramtomąją gumą nuo batų 5

3.  Acto metodas

Actas yra universalus namų apyvokos daiktas, kuris taip pat gali padėti pašalinti kramtomosios gumos dėmes. Pamirkykite šluostę ar vatos gumulėlį acte ir patepkite juo kramtomąją gumą. Palikite kelioms minutėms, kad kramtomoji guma suminkštėtų. Tada dantų šepetėliu arba šepetėliu su minkštais šereliais švelniai nušveiskite kramtomąją gumą. Procesą kartokite, kol guma bus visiškai pašalinta.

4. Trynimo alkoholiu metodas

Alkoholis yra dar vienas veiksmingas sprendimas kramtomosioms gumoms šalinti. Sudrėkinkite šluostę ar vatos gumulėlį alkoholiu ir užtepkite ant kramtomosios gumos. Leiskite alkoholiui kelias minutes įsiskverbti į gumą, kad ją būtų lengviau pašalinti. Gumos likučius pašalinkite švaria šluoste arba šepetėliu.

5.  WD-40 metodas

WD-40 yra universalus tepalas, kurį taip pat galima naudoti gumai nuo batų pašalinti. Užpurkškite nedidelį kiekį WD-40 tiesiai ant gumos ir palikite porai minučių. Tada švariu skudurėliu arba šepetėliu švelniai nušveiskite gumą. Visus likučius nušluostykite drėgnu skudurėliu.

kramtomosios gumos valymas
Kaip nuvalyti kramtomąją gumą nuo batų 6

6.  Kepimo sodos metodas

Geriamoji soda pasižymi valančiomis savybėmis ir gali padėti pašalinti kramtomąją gumą. Sumaišykite sodą su nedideliu kiekiu vandens, kad susidarytų pasta. Užtepkite pastą ant kramtomosios gumos ir palikite kelioms minutėms. Švelniai nušveiskite kramtomąją gumą dantų šepetėliu arba šluoste ir nuplaukite likusius likučius.

Atsargumo priemonės ir patarimai

  • Prieš naudodami bet kokį metodą, visada patikrinkite batų priežiūros instrukcijas, kad įsitikintumėte, jog šalinimo būdas nepažeis medžiagos.
  • Pirmiausia išbandykite pasirinktą metodą ant nedidelio, nepastebimo batų ploto, kad įsitikintumėte, jog jis nesukels spalvos pakitimų ar kitokio neigiamo poveikio.
  • Būkite kantrūs ir švelnūs šalindami kramtomąją gumą, kad nepažeistumėte batų paviršiaus.
  • Jei guma yra giliai įsirėžusi arba užsispyrusi, gali tekti procesą pakartoti arba kreiptis į specialistą.
  • Sėkmingai pašalinę gumą, nuvalykite pažeistą vietą švelniu muilo ir vandens tirpalu, kad pašalintumėte bet kokius likučius, likusius nuo naudoto šalinimo metodo.

Susidūrimas su guma ant batų gali būti varginanti situacija, tačiau naudodami tinkamus metodus galite ją veiksmingai pašalinti. Nesvarbu, ar pasirinksite užšaldymo metodą, žemės riešutų sviestą, actą, šveitimo alkoholį, WD-40, sodą, citrinų sultis, ar komercines gumos šalinimo priemones, kiekvienas būdas siūlo sprendimą, kaip atkurti batus be gumos. Nepamirškite atsižvelgti į batų medžiagą ir imtis būtinų atsargumo priemonių, kad gumos šalinimo proceso metu jos nebūtų pažeistos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *