Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip pratampyti batus

Naujų batų įsigijimas gali būti jaudinantis, tačiau juos dėvėti gali būti labai nepatogu. Naujos poros batų avėjimas gali būti skausmingas procesas, bet taip neturi būti. Šiame straipsnyje nagrinėsime geriausius būdus, kaip pratampyti batus, kad galėtumėte mėgautis nauja avalyne be jokio diskomforto.


Jūsų avalynės pažinimas

Prieš pradedant nagrinėti, kaip pratampyti avalynę, svarbu suprasti, iš kokių medžiagų ir kokios konstrukcijos yra jūsų avalynė. Avalynei, pagamintai iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, odos, prireiks kitokio pratampymo proceso nei avalynei, pagamintai iš sintetinių medžiagų.

kaip pratampyti batus
Kaip pratampyti batus 6

Odiniai batai paprastai būna standesni ir jiems reikia daugiau laiko, kad prisitaikytų prie jūsų pėdų, o sintetinės medžiagos dažnai būna lankstesnės ir joms reikia mažiau įsitvirtinti. Žinodami, iš ko pagaminti jūsų batai, galėsite nustatyti geriausius batų pratampymo būdus.


Kodėl jums reikia pramankštinti batus

Avalynės pramankštinimas padeda suminkštinti medžiagą ir priderinti ją prie pėdos formos. Dėl to batus bus patogiau avėti ir jie padės išvengti pūslių ir kitų pėdų traumų. Netinkamai pratampyti batai gali sukelti skausmą, diskomfortą ir net ilgalaikes pėdų problemas.

kaip pramankštinti batus
Kaip pratampyti batus 7

1. Kaip pratampyti batus? Nešiojimas namuose

Vienas paprasčiausių būdų pratampyti batus – avėti juos namuose. Tai leidžia pėdoms palaipsniui priprasti prie batų, per daug jų neapkraunant. Pradėkite dėvėti batus trumpai, tada palaipsniui didinkite jų dėvėjimo laiką kasdien.

batų pratampymo priemonės
Kaip pratampyti batus 8

2. Batų tempimo priemonių naudojimas

Batų tempimo priemonės – tai prietaisai, padedantys ištempti batų medžiagą. Jie gali būti ypač naudingi odiniams batams, kurie yra per ankšti arba standūs. Norėdami naudoti batų tempiklį, tiesiog įdėkite jį į batą ir sureguliuokite iki norimo tempimo lygio.

3. Kojinių dėvėjimas gali padėti pratampyti batus

Kojinių dėvėjimas gali padėti sumažinti trintį tarp pėdų ir batų. Tai gali padėti išvengti pūslių ir kitų pėdų traumų. Rinkitės kojines, pagamintas iš orui laidžių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės arba vilnos.

4. Kaip pratampyti batus? Batų užšaldymas

Tai gali skambėti keistai, bet batų užšaldymas iš tikrųjų gali padėti juos pratampyti. Pripildykite plastikinį maišelį vandens ir įdėkite jį į batus. Tada batus įdėkite į šaldiklį nakčiai. Vandeniui užšalus, jis išsiplės ir ištemps batų medžiagą.

5. Batų kaitinimas

Batų kaitinimas taip pat gali padėti ištempti medžiagą. Galite naudoti plaukų džiovintuvą, drabužių džiovintuvą arba net garų lygintuvą. Būtinai būkite atsargūs kaitindami batus, nes per didelis karštis gali pažeisti medžiagą.

Kiek laiko užtrunka, kol batai prasitampo?

Tai gali skirtis priklausomai nuo batų tipo ir medžiagos, iš kurios jie pagaminti, tačiau paprastai batams visiškai prigyti prireikia 1-2 savaičių reguliaraus nešiojimo.

Ar galiu naujus batus avėti lauke?

Prieš pradėdami avėti naują avalynę lauke, pirmiausia apsiaukite ją namuose, kad įsitikintumėte, jog ji yra patogi ir tinkamai dera prie jūsų pėdų.

Kaip sužinoti, ar mano batai yra tinkamo dydžio?

Batai turi būti prigludę, bet ne ankšti, o tarp ilgiausio kojos piršto ir bato galo turi būti maždaug pusės centimetro tarpas.


Batų pratinimas gali būti varginantis ir skausmingas procesas, tačiau svarbu skirti laiko tinkamai pritaikyti batus prie pėdų, kad išvengtumėte pėdų traumų. Naudodamiesi kai kuriais šiame straipsnyje pateiktais patarimais ir metodais, galite palengvinti įpratimo procesą ir padaryti jį patogesnį, kad galėtumėte mėgautis naujais batais visapusiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *