Krepšelis

Nemokamas pristatymas nuo 60€

Apie batų impregnavimą – ką būtina žinoti?

Druskos, purvas, sniegas ar vanduo – tai patys didžiausi avalynės priešai, galintys sugadinti batų išvaizdą ir lemiantys greitesnį jų susidėvėjimą. Bet kokių batų priežiūra turėtų prasidėti nuo svarbiausio žingsnio – impregnavimo. Jeigu jis bus praleistas ar atliktas netinkamai, batų priežiūros rutina praras prasmę ir nepadės apsaugoti mylimų batų. Toliau jums papasakosi apie batų impregnavimą ką būtina žinoti.

APIE BATŲ IMPREGNAVIMĄ – KĄ BŪTINA ŽINOTI?

Kas yra impregnavimas?

Žodis impregnavimas yra kilęs iš itališko veiksmažodžio „impregnare“, kuris reiškia veikliosios medžiagos įsisavinimą. Impregnavimo medžiaga įsigeria į avalynę, pakeisdama jos paviršių į atsparų išorinės aplinkos poveikiui. Impregnavimo metu yra apsaugomi tekstilės, natūralios ir dirbtinės odos paviršiai. Avalynė tampa atspari vandeniui, drėgmei, purvui ir nešvarumams.

Kaip dažnai avalynę reikia impregnuoti?

Daugelis yra linkę klaidingai manyti, kad impregnuoti reikia tik naują avalynę. Norint ilgiau išsaugoti gerą avalynės būklę, impregnuoti reikėtų reguliariai, kadangi nuo dėvėjimo batų paviršius tam tikrose vietose apsitrina ir impregnantas nusivalo. Impregnuoti batus patariama kas dešimtą nešiojimą arba bent kas dvi savaites.

Geriausia batus impregnuoti ne prieš išeinant iš namų, o jau grįžus, kad impregnuota avalynė spėtų išdžiūti. Impregnuotus batus galite džiovinti per naktį arba bent kelias valandas. Jokiu būdu nedžiovinkite prie radiatoriaus, kadangi taip skatinsite odos paviršiaus susiraukšlėjimą.

Kokias impregnavimo priemones rinktis?

Renkantis avalynės impregnavimo priemones svarbu atkreipti dėmesį į avalynės medžiagą. Pavyzdžiui, natūraliai ir lygiai odai impregnuoti tiks vienos priemonės, o medžiaginei – jau visai kitos. Tačiau šalia įvairių purškiamų impregnavimo priemonių, išbandykite specialius „Imbox“ impregnavimo aparatus.

Kokios medžiagos mažiausiai atsparios drėgmei?

Natūralios odos medžiaga dėl savo tekstūros traukia vandenį, kadangi jos sudėtyje yra poros, kurios praleidžia drėgmę. Avalynės oda tampa atspari vandeniui tik tada, kai ji yra tinkamai impregnuota. Užpurškus reikiamą sluoksnį yra sumažinamas įsisavinamos drėgmės kiekis. Gera žinia yra ta, kad užpurškus impregnavimo priemonės ant odinės avalynės, ji nepraranda savo kvėpavimo funkcijos.

Ypač neatspari vandeniui medžiaga – zomšas, tad ją rekomenduojama impregnuoti itin atsakingai. Dirbtinės odos ar lakinė avalynė yra labiau atspari drėgmei, tad ją impregnuoti galima rečiau, o sausuoju sezonu – apskritai nebūtina.

Kaip tinkamai impregnuoti batus?

Labai svarbu prieš impregnuojant avalynę ją tinkamai paruošti – švariai nuvalyti, pašalinti visus nešvarumus ir leisti batams natūraliai išdžiūti. Jeigu avalynę impregnuojate specialiais purškiamai impregnatoriais, tai darykite atitraukus purškiklio flakonėlį 20-30 cm nuo bato paviršiaus. Vertėtų nepamiršti atidžiai apipurkšti ne tik batų paviršių, bet taip pat ir pado šonų, batraiščių ir kitų detalių. Šį procesą reikėtų pakartoti bent porą kartų. Rekomenduojama ant impregnuojamos avalynės purkšti ne vieną storą sluoksnį, bet tris plonesnius.

Jeigu impregnuojate su purškiamais impregnatoriais, rekomenduojama tai daryti gerai vėdinamose patalpose ar lauke.

Tikiuosi gavote norimą informaciją apie batų impregnavimą ką būtina žinoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *