Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip laikyti batus? 5 trumpi patarimai

Tinkamai laikomi batai ilgiau išlaikys savo išvaizdą ir sutaupys vietos Jums namuose. Turime 5 patarimus, kurie padės sutaupyti vietos namuose, taip pat išsaugoti Jūsų batų išvaizdą ilgiau!

Baldai batų laikymui

Dažniausiai lietuvių namuose batai laikomi tam skirtose įvairių tipų dėžėse ar spintose. Labai dažnai batai yra laikomi tiesiog prieškambaryje, nes ten batai dažniausiai yra užmaunami ant jūsų kojų. Tačiau prieškambario erdvė dažniausiai yra per maža, kad į ją būtų galima sutalpinti visus jūsų batus. Ši vieta labiau skirta tiems, kurie nuolat lankosi. Kiti batai turi būti gerai apsaugoti ir sandeliuojami kitam sezonui. Planuojant šiam tikslui skirtą erdvę, pavyzdžiui, spintoje, verta atskirti aiškiai skirtingas avalynės rūšis skirtingiems sezonams.

tinkamas batų sandėliavimas
Kaip laikyti batus? 5 trumpi patarimai 11

Prieškambaryje esanti batų spintelė neužima daug vietos, tačiau yra labai talpi. Viskas dėl to, kad vietoj klasikinių lentynų siūlomos varstomos durys. Dėl to jos siauros ir tiks net siauruose praėjimuose. Taip pat galite rinktis aukštų batų lentyną. Dar viena idėja, kaip laikyti avalynę namuose – naudoti komodą. Kai kurių tipų batus galima patogiai laikyti stalčiuose. Ypač retai naudojamus, pavyzdžiui, aukštakulnius. Erdvūs stalčiai puikiai tinka lengvoms, trumpoms balerinoms ar basutėms laikyti.

Batų padėjimas į lentynas

Lentynose batai užims mažiausiai vietos, jei bus dedami pakaitomis, t.y., vienas batas priekyje, o kitas atgal. Turint daugiau porų, tai žymiai sutaupys vietos. Aukščiausios lentynos, su didžiausia erdve, skirtos žieminiams batams su aukščiausiais batviršiais ir lengviausiu būdu juos sugadinti. Prie sportbačių geriausiai tiks ažūrinės lentynos. Geras sprendimas yra specialūs batų stovai, leidžiantys pastatyti vieną virš kito. Tai ne tik gerai atidengia batus, bet ir neleidžia jiems susitepti vienas su kitu bei užtikrina oro cirkuliaciją.

kaip laikyti batus lentynoje
Kaip laikyti batus? 5 trumpi patarimai 12

Batų saugojimas – svarbu organizuotumas!

Puikiai išvystyta erdvė batams laikyti naudoja įvairiausias dėžutes ir tvarkykles. Žinoma, galite naudoti originalias batų dėžutes. Taip pat galite nusipirkti pagamintas iš plastiko. Permatomos dėžutės padės lengviau rasti tinkamą porą. Ar turite daug batų porų, o dėžės lentynose sukrautos viena ant kitos? Įdomi idėja yra apibūdinti kiekvieną porą ir ant dėžutės uždėti raštelį, arba nufotografuoti batus. Išspausdinta nuotrauka leis greitai rasti porą, kurios ieškote.

batų laikymas plastikinėse dežutėse
Kaip laikyti batus? 5 trumpi patarimai 13

Kur laikyti sezoninius batus?

Ypač atsakingai reikia laikyti batus, kurie naudojami tik tam tikru sezonu. Panaudoję juos nuvalykite ir impregnuokite. Tinkamai parinkta pagal medžiagos rūšį priemonė leis, viena vertus, atnaujinti avalynės išvaizdą, bet kita vertus – apsaugos nuo lietaus ir kitų galimų nepalankių sąlygų. Patartina naudoti, pavyzdžiui, susuktus laikraščius ir įkišti juos į batą. Laikraščiai ištrauks drėgmę ir neleis jūsų batams deformuotis. Batų formos naudojimas ypač svarbus odinei avalynei. Jos veikia kaip stūmikas, jie standina visą batą. Dėl šios priežasties oda nesilankstys ir net nesutrūks nenaudojant batų.

Pasibaigus sezonui, avalynę galima nešti į rūsį, jei jame nėra drėgmės ir avalynė tinkamai apsaugota nuo galimo užteršimo. Supakuotas į tvirtas kartonines dėžutes išliks iki kito sezono.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *