Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip skalbti batus skalbimo mašinoje? 3 patarimai

Šiltuoju sezonu neapsieisime be sportinių batelių ar kedų, kurie jau seniai pasitelkiami ne tik sportui, bet ir individualiam stiliui pabrėžti. Tiesa, kad ir kokios spalvos bebūtų bateliai, tai dažniausiai tepli avalynė. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip skalbti batus skalbimo mašinoje.

Kokius batus galima skalbti skalbimo mašinoje?

Ne visus batus galima skalbti mašinoje. Daug kas priklauso nuo to, iš kokios medžiagos jie pagaminti. Paprastai skalbimo mašinoje galite skalbti visų rūšių batus iš drobės, medvilnės, nailono, pavyzdžiui, populiarius sportbačius, laisvalaikio batelius, tekstilinius mokasinus. Skalbti skalbimo mašinoje tinka ir sintetinės odos bei poliesterio avalynė. Visi batai iš odinių, zomšinių, atlasinių, šilko, taip pat oficialūs, elegantiški ir aukštakulniai. Jų atveju reikėtų apsispręsti dėl rankinio valymo ir priežiūros priemonių, skirtų tokio tipo avalynei. Jei nesate tikri, ar jūsų batus galima skalbti mašinoje, visada patikrinkite informaciją etiketėje.

Prieš batų skalbimą reikėtų pasirūpinti:

Kaip skalbti batus? 3 patarimai

Kad jūsų batai tinkamai išsiskalbtų, turite juos tinkamai paruošti. Prieš mesdami juos į skalbinius, drėgna šluoste arba senu dantų šepetėliu nuvalykite kuo daugiau nešvarumų ir šiukšlių. Paprastai daugiausiai purvo ir nešvarumų yra ant pado, kurį reikia nuvalyti prieš įdedant batus į skalbimo mašiną. Taip pat verta nuimti nuo batų raištelius ir vidpadžius. Galite skalbti juos atskirai, rankomis arba įdėti į atskirą maišelį ir įdėti į skalbimo mašiną.

Naudokite senus rankšluosčius:

Kad batai neatsitrenktų į būgno sieneles, verta įdėti amortizatorius rankšluosčių pavidalu. Į skalbimo mašiną įdėkite 2 didelius vonios rankšluosčius. Atminkite, kad plaunate juos nešvariais batais. Taigi nesirinkite baltų ar naujų rankšluosčių.

Naudokite batų plovimo maišelį:

Įdėkite batus į specialų tinklinį maišelį arba (kai jo neturite po ranka) – pagalvės užvalkalą. Batų plovimo maišeliai apsaugo nuo batų pažeidimų skalbiant skalbimo mašinoje ir leidžia skalbti batus su kitais drabužiais.

Kokioje temperatūroje reikia skalbti batus?

Atsižvelgiant į tai, kad dauguma sportinių batų ir sportbačių yra klijuoti, rekomenduojama juos skalbti 40 laipsnių ar žemesnėje temperatūroje. Taip išvengsite batų elementų skilinėjimo ar išsilydymo, o sportbačiai ir sportbačiai išlaikys savo spalvą. Skalbiant batus taip pat geriausia nustatyti subtilų ciklą (apsukimų skaičius mažesnis nei 500 per minutę) be gręžimo. Turėtų pakakti bet kokio švelnaus ploviklio, tačiau pirmenybė būtų teikiama skalbimo skysčiui. Be to, nenaudokite jokių audinių minkštiklių, nes juos sunkiau nuplauti, o bet kokie likučiai po naudojimo pritrauks daugiau nešvarumų.

batų skalbimo maišelis
Kaip skalbti batus skalbimo mašinoje? 3 patarimai 8

Kaip greitai išdžiovinti batus?

Nedėkite batų į džiovyklę, nes taip juos sugadinsite. Geriausias būdas išdžiovinti batus – padėti juos lauke arba pakabinti ant virvės. Norėdami pagreitinti džiūvimą ir padėti batams išlaikyti formą, galite į juos sudėti susuktus į seno laikraščio lapus.

Kaip skalbimo mašinoje skalbti baltus sportbačius?

Balti sportbačiai skalbimo mašinoje skalbiami taip pat, kaip ir kitų rūšių avalynė. Jums tereikia atlikti visus aukščiau nurodytus veiksmus. Tačiau tokiu atveju verta prisiminti, kad su baltais sportbačiais nedėkite kartu su spalvingais sportbačiais. Išskalbtus baltus sportbačius geriausia džiovinti lauke, pavėsyje. Tada išvengsime bjaurių geltonų dėmių atsiradimo nuo saulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *