Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip valyti baltus batus? 3 patarimai

Balti sportiniai bateliai – tai avalynė, kurios negali trūkti vasaros garderobe. Šiuos batus jau daugelį sezonų būtina turėti kiekvienos šventės stiliuje. Kodėl? Jie turi daug privalumų. Be to, juos yra labai lengva dėvėti prie bet kurios aprangos. Baltus sportbačius galime derinti praktiškai su bet kuo. Jie dera prie vasarinių suknelių, šortų, džinsų ir puikiai dera prie bet kokios vasarinės aprangos. Su visais privalumais balti sportbačiai turi nedidelį, mažytį trūkumą. Ant baltos spalvos greitai matosi nešvarumai ir dulkės. Dėl to mūsų sniego baltumo sportbačiai po trumpo laiko praranda blizgesį ir nebebūna tokie patrauklūs akiai.
Pateiksime 4 patarimus kaip valyti baltus batus, sportbačius.

kaip valyti baltus batus
Kaip valyti baltus batus? 3 patarimai 7

Baltų raištelių valymas:

Prieš valydami sportbačius, nuimkite raištelius nuo batų – juos taip pat reikia išskalbti, kad jų spalva nekontrastuotų nuvalytų kedų baltumo. Batų raištelius reikia skalbti atskirai, pamirkius juos šiltame vandenyje su trupučiu baliklio. Sudėkite juos į dubenį ir dantų šepetėliu perkelkite vandenyje. Įlašinkite kelis lašus indų ploviklio ir išmaišykite. Leiskite jiems mirkyti 10-12 minučių ar net ilgiau.
Jei po šių procedūrų nėriniai neatrodo taip, kaip tikėjotės, įdėkite juos į skalbimo mašiną kartu su kitais baltais drabužiais. Tik įsitikinkite, kad raišteliai „neskraido“ skalbimo mašinoje. Geriausia juos įdėti į tinklinį maišelį. Kaip valyti baltus batus?

1. Baltų batų skalbimo būdas: Kepimo soda ir actas:

Jums reikės:

 • Actas
 • Kepimo soda
 • Šveitimo šepetys
 • Stiklinis dubuo
 • Karštas vanduo
 • Senas dantų šepetėlis arba aplikatorius

Valgomąjį šaukštą sodos sumaišykite su dviem šaukštais acto, praskieskite stikline šilto vandens, o šia paruošta pasta šluoste ar dantų šepetėliu nušveiskite batus. Sodos mišinys gana greitai išdžius, po to galėsite jį nuplauti ir leisti batams išdžiūti.

2. Batų/Baltų sportbačių skalbimo būdas: Dantų pasta:

Jums reikės:

 • Dantų pasta
 • Senas dantų šepetėlis

Dantų pastos metodas bene vienas geriausiai žinomų ir naudojamų. Kad būtumėte veiksmingi, baltiems sportbačiams šveisti reikia naudoti tik baltą pastą, o ne gelį. Užtepkite pasta visas nešvarias vietas ant batų ir nuvalykite juos dantų šepetėliu. Palikite dantų pastą ant sportbačių apie 15 minučių, tada nuplaukite batus šaltu vandeniu arba įdėkite į skalbimo mašiną.
Atlikę šiuos veiksmus, pakabinkite batus ant virvės ir leiskite jiems išdžiūti gryname ore. Jei reikia, pakartokite procesą.

3. Kaip valyti baltus batus: Skalbimo skystis, soda:

Jums reikės:

Paimkite lygiomis dalimis kepimo sodos ir skalbimo miltelių arba skysčio. Įpilkite šiek tiek vandens, kad susidarytų lygi, plona pasta. Paruošta pasta užtepkite batus. Šiame skystyje galite mirkyti ir raištelius. Palikite batus apie 30 minučių. Praėjus šiam laikui, nuplaukite sportbačius šiltu vandeniu arba (kai sportbačiai dar nėra idealiai balti) įdėkite juos į skalbimo mašiną.
Pakabinkite ant virvelės ir gryname ore.

Kaip valyti baltus batų padus

Prieš pradėdami, pateikiame sąrašą daiktų, kurių prireiks norint išvalyti baltų batų padus su kabliuku:

 • Baltų batų valiklis
 • Šepetėlio su minkštais šereliais
 • Kablys
 • Švarios šluostės
 • Vandens
 • Geriamoji soda (neprivaloma)

Baltos avalynės valiklis yra specialiai baltai avalynei valyti skirtas valiklis, kurį galima rasti daugumoje batų parduotuvių arba internete. Prieš valymą svarbu naudoti šepetėlį su minkštais šereliais, kad nuo bato pado būtų pašalintas purvas ar šiukšlės. Kabliukas yra patogus įrankis batų padams šveisti ir ankštoms vietoms pasiekti. Švaria šluoste padėsite nusausinti batų padus po valymo, o vanduo naudojamas padams nuplauti. Į valymo tirpalą galima įberti valgomosios sodos, kad ji padėtų pašalinti įsisenėjusias dėmes.

Žingsnis po žingsnio vadovas

 1. Minkštu šepetėliu su minkštais šereliais nuo batų padų pašalinkite nešvarumus ir šiukšles. Šis veiksmas svarbus, nes padeda išvengti, kad valant nešvarumai ar šiukšlės nepatektų į kitas batų dalis.
 2. Užtepkite balto batų valiklio ant bato pado ir palikite jį 5 minutėms. Tai padės atpalaiduoti purvą ir nešvarumus, todėl batus bus lengviau valyti.
 3. Kabliuku švelniai nušveiskite bato padą, ypatingą dėmesį skirdami dėmėtoms vietoms. Kabliuku galima pasiekti ankštas vietas ir nušveisti sunkiai pasiekiamas vietas.
 4. Nuplaukite bato padą vandeniu ir kruopščiai nusausinkite švaria šluoste. Tai padės pašalinti visus likusius nešvarumus ar valymo tirpalą ir neleis ant padų susidaryti vandens dėmėms.
 5. Jei dėmės itin įsisenėjusios, galite sumaišyti valgomąją sodą su vandeniu, kad susidarytų pasta, ir užtepti ją ant suteptos vietos. Palikite ją veikti 10 minučių, tada nuplaukite ir nusausinkite. Valgomoji soda yra natūrali valymo priemonė ir gali padėti pašalinti net pačią sunkiausią dėmę.

Patarimai, kaip išlaikyti baltus batų padus

Kad balti batų padai išliktų švarūs ir balti, svarbu imtis priemonių, kad jie nesusidurtų su nešvarumais ar dėmėmis. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išlaikyti baltų batų padų išvaizdą:

Venkite nešioti baltus batus nešvarioje ar drėgnoje aplinkoje, kad ant jų neliktų dėmių. Tai gali būti balos, purvas ir kitos medžiagos, dėl kurių batai gali tapti dėmėti. Kaip valyti baltus padus?
Nenaudojamus baltus batus laikykite vėsioje ir sausoje vietoje. Tai padės išvengti bet kokios drėgmės, kuri kaupiasi batų viduje ir gali sukelti pelėsio ir grybelio augimą.
Batų padus išpurkškite hidroizoliaciniu purškikliu, kad apsaugotumėte juos nuo purvo ir dėmių. Tai padės išlaikyti švarią ir baltą batų išvaizdą, net ir esant drėgnoms sąlygoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *