Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kokius batus pasirinkti prie moteriško kostiumo? 3 patarimai

Pirmą kartą istorijoje moteris, pasirodžiusi scenoje su kostiumu, buvo užfiksuota 1870 m. Renginio herojė – Sarah Bernhardt – aktorė, mėgstanti viešumoje pasirodyti vyriškais drabužiais. Galima sakyti, kad ji buvo to meto moteris revoliucionierė, garsėjusi ne tik kontroversiškais mados pasirinkimais, bet ir lytimi, nes kaip viena pirmųjų aktorių 1899 metais ji atliko pagrindinį vaidmenį „Hamlete“.

Moteriškas kostiumas turi daug pavadinimų

Dvidešimto amžiaus pradžioje, prieš prasidedant pirmajam pasauliniam karui, vis daugiau moterų prisijungė prie aktyvistų sufražisčių judėjimo, kurio pagrindinis tikslas buvo suteikti moterims balsavimo teisę, bet ir didesnę laisvę daugeliu kitų klausimų, ne tik politikoje. Todėl sufražistės rengėsi kur kas laisviau, švarkus „skolindamos“ iš vyriškų drabužių spintų, o garsusis Coco Chanel kostiumas (sudarytas iš siauro sijono ir švarko) atitiko anų laikų reikalavimus.

Moteriškas geltonos spalvos kostiumėlis su aukštakulniais batus
Kokius batus pasirinkti prie moteriško kostiumo? 3 patarimai 11

Tačiau 1930-ieji tapo tikru proveržiu moteriškų kostiumų srityje, kai moterys vis dažniau viešumoje ėmė pasirodyti su kelnėmis. „Auksinio Holivudo amžiaus“ žvaigždės: Marlena Dietrich ir Katherine Hepburn tiek privačiai, tiek didžiajame ekrane buvo „dėvimos“ kaip vyrai. 1960-ieji buvo vizionieriaus – Yves’o Saint Laurent’o ir moteriško smokingo pasiūlymo, atsako į to meto feministinius moterų judėjimus, laikas. Ir nors dizainerė labai maišėsi, į gatvę su smokingu išeiti išdrįso nedaug moterų. Tai kardinaliai pasikeitė devintajame dešimtmetyje, kai dailiosios lyties atstovės pradėjo „lipti“ įmonių laiptais ir siekti profesinės sėkmės, o organizuotos namų šeimininkės vaidmenį pakeitė savimi pasitikinti verslininkė.

Moteriškas kostiumėlis – švarkas ir kelnės

Moteriškame garderobe dominavo elegantiški kostiumėliai, kelnės ir pečius stipriai pabrėžiantys švarkai, kurie turėjo parodyti moterišką jėgą ir galią. Pasaulyje žinomi dizaineriai – Giorgio Armani, Donna Karan ir Calvin Klein iki šių dienų kuria kolekcijas, kuriose vietos moteriškam kostiumui užtenka, o žvaigždės vis dažniau jį renkasi „Oskarų“ šventei. Juk kostiumas gali būti toks pat moteriškas kaip suknelė ar sijonas.
Todėl, jei vykstate į svarbų dalykinį susitikimą ar tiesiog esate įpareigoti dalykinio aprangos kodo, tai bus puikus pasirinkimas, tačiau puikiai tiks ir ne tokioms iškilmingoms progoms. Tačiau jums įdomu, kokie batai tiks prie kostiumo? Paruošėme keletą pasiūlymų, galbūt vienas iš jų įkvėps sukurti stilių su kostiumu – kelnėmis ir švarku – pagrindiniame vaidmenyje?

Moteriškas kostiumėlis su aukštakulniais bateliais

Jei norite sukurti itin moterišką įvaizdį, kuris papildomai suplonins visą figūrą, čia puikus pasirinkimas bus aukštakulniai. Pasirinkite jų spalvą, atsižvelgdami į kostiumo atspalvį ir raštą. Juoda arba tamsiai mėlyna puikiai tiks, kai kostiumas turi, pavyzdžiui, baltas juosteles. Kita vertus, esant ryškesnei spalvai, pvz., rožinei, smėlio spalvos aukštakulniai bus geras pasirinkimas, nekontrastuojantys su kitais.

Moteriški aukštakulniai ir kostiumas

Kai orai nelepina, o dienos šaltos, tai dar nereiškia, kad kostiumą turėtume slėpti giliai spintos apačioje. Puikus sprendimas tokioje situacijoje – aukštakulniai batai, kurie ne tik optiškai suplonins figūrą, bet ir pailgins kojas. Taip pat kulno tipas: stiletas, strypas ar pleištinis kulnas priklauso nuo jūsų ir nuo to, kada jaučiatės patogiausi.

Mokasinai ir moteriškas kostiumas

Patogus ir elegantiškas stilius viename? Taip! Jei nuspręsite prie savo kostiumo pasirinkti moteriškus mokasinus. Jie mums šiek tiek primena jau kelis sezonus džiuginančius ir įkvepiančius retro stilius iš Gucci mados namų šou, vis dar pasirodančius gatvėse per mados savaites. Galite juos aprengti tiek verslo susitikimui, tiek pietums su draugais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *