Nemokamas pristatymas nuo 60€

11 Priežasčių, Kodėl Vilna yra naudinga medžiaga

Vilna yra natūralus, baltyminis pluoštas, randamas ant milijonų, visame pasaulyje gyvenančių avių. Vilnos kailis laikomas vienas iš efektyviausių apsaugos, nuo bet kokių oro sąlygų. Natūraliai vilnai neprilygsta jokia žmogaus pagaminta medžiaga.

dvi baltos avys
Autorinės teisės – https://www.langfordvets.co.uk/

1. Tai biologiškai skaidoma medžiaga

Vilna yra natūraliai į dirvą suyranti medžiaga, kuri savo vertingas maistines medžiagas išleidžia atgal į žemę. Palyginus su sintetinėmis medžiagomis, kurios teršią mūsų planetą, šis audinys yra tikrai pranašesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas.

2. Vilna – atsinaujinantis audinys

Kol žolė augs ant žemės, tol avys augins savo nuostabų, vis atsinaujinantį pluoštą, kuris teikia nauda tiek pačioms avims, tiek mums. Daugybė avių augintojų aktyviai stengiasi apsaugoti natūralią aplinką žemėje, stiprindami vilnos pramonės tvarumą, kad ateities kartos galėtų pasinaudoti ir pasidžiaugti šia šilta, natūralia medžiaga, kuri turi tiek daug naudingų savybių.

3. Tai kvėpuojantis pluoštas

Vilnos puoštose esančios mažos oro kišenėlės, leidžia sugerti ir išleisti drėgmę. Tai gali būti drėgmė ore ar vilnos gaminį dėvinčio žmogaus prakaitas. Būtent ši savybė vilną paverčia ypač orui pralaidžia medžiaga, kurią be vargo galima devėti tiek šaltuoju metu laiku, tiek šiltuoju. Vilnoniai rūbai itin naudingi žmoniems, kurie daug prakaituoja ar gyvena drėgname klimate.

4. Vilna reguoja į Jūsų kūno pokyčius

Vilna, taip pat, gali reaguoti į bet kokius Jūsų kūno temperatūros pokyčius. Tai aktyvus pluoštas, kuris padeda išlikti šiltam, kai šalta, ir atvėsina, kai Jums būna šilta. Dėl to, tai yra tobula medžiaga, devėti ištisus metus, ar tai būtų vasara ar žiema, padėdama kuo labiau sumažinti drabužių spintos dydį ir maksimaliai padidinti jos tvarumą ir ilgaamžiškumą!

5. Vilnonis audinys atsparus statikai

Kadangi vilna gali sugerti jūsų kūno ir aplinkinio oro drėgmę, ji retai sukelia statinę elektrą, kaip tai daro sintetiniai pluoštai. Tai užtikrins jaukumo ir patogumo jausmą ir išvengsite nemalonaus rūbų prilipimo prie kūno ar įsielektrinusių, nevaldomų plaukų.

6. Yra lengvai valoma

Kadangi natūralios vilnos pagrindinė funkcija yra apsaugoti avies kūną nuo supančios aplinkos, vilnos pluoštai turi natūralų apsauginį, išorinį sluoksnį. Tai padeda išvengti bet kokių žymių ar dėmių įsigėrimo į vilną, todėl nešvarumai nusėda ant paviršiaus ir yra lengvai pašalinami. Nereikia nauoti specialių, cheminių valiklių ar kitų priemonių

Vilnos valymas

Vilnos gaminius itin lengva prižiūrėti. Negana to, kad skalbti juos tenka itin retai, pats valymo procesas, taip pat yra paprastas. Vilna patartina plauti rankomis, nedideliame vandens kiekyje, 30°C temperatūroje. Pamirkyti vandenyje, stipriai netrinti, negręžti, nešveisti. Po plovimo leisti natūraliai išžiūti, gaminį padėjus ant lygaus paviršiaus. Jei tektų skalbti skalbimo mašinoje, būtina pritaikyti vilnos plovimui skirtą programą. Detalesnį vilnos plovimo aprašymą, galite rasti čia.

7. Vilnos atsparumas raukšlėms

Kiekvienas vilnos pluoštas yra panašus į suvyniota virvelę, kurią sulenkus, ji grįžta atgal į savo natūralią formą, todėl vilnoniai rūbai paprastai nesiglamžo ir nesusiraukšlėja. Tai užtikrina natūralios vilnos rūbų praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Dėvint vilnonius rūbūs, pavyzdžiui vilnonę liemenę, nereiks pergyventi dėl susiglamžiusio ar susiraukšlėjusio audinio, bei jo lyginimo ir tolimesnės priežiūros.

8. Atspari kvapams

Kadangi vilna sugeria Jūsų odos drėgmę, taipogi ir prakaitą, tai gali padėti absorbuoti bet kokį prakaitavimo kvapą. Pavyzdžiui, dėvint vilnones kojines, Jūsų kojos ne tik nešlaps, bet ir neskleis jokio nemalonaus kvapo, kuris kyla dėl prakaitavimo. Greičiausiai joks kitas audinys, neturi tiek daug nuostabių savybių!

9. Vilna yra labiausiai ekologiška medžiaga

Vilna yra begalo ekoligškas audinys! Tai natūralus, atsinaujinantis produktas, kuris biologiškai skaidosi daug greičiau nei bet koks sintetinis audinys. Vilna yra itin lengvai perdirbima, rūbai, pagaminti iš šio audinio yra be galo ilgaamžiški, o sugrįžusi į dirvą, palieka savo naudingasias medžiagas trašai. Natūralios vilnos ilgaamžiškumas, dažnas ir lengvas perdirbamas ir pakartotinas naudojamas, paverčia vilną nuostabiu audiniu.

grafikas kuris paiskina vilnos pagaminimo procesa vilna
Informacija surinkta iš čia

10. Vilnos gydomosios savybės

Nuo senų senovės, žmonės naudojo skirtingą gyvūno vilną, kad išgydytų įvairias ligas. Pavyzdžiui, dėl ūmaus radikulito paūmėjimo, žmonės, per juosmenį rišo triušio kailius ar šuns vilnos šaliką. Gydant mastitą – krūtys buvo sutvarstytos triušių kailiais ir išteptos kremu. Sąnarių skausmui malšinti, žmonės dėvėjo šunų arba kupranugarių vilnos kojines ir pirštines. Manoma, kad sveikiausi drabužiai yra megztiniai ar liemenės, pagaminti iš grubios ožkos ar avies vilnos. Šiurkšti vilna gerina odą ir nervų sistemą, bei kraujotaką. Žmonėms, sergantiems inkstų ligomis, patariama dėvėti minkštus, avių arba ožkų vilnos drabužius. Taip pat, daugybė tyrimu rodo, jog natūralios vilnos patalynė/miegmaišiai yra siejami su geresnia miego kokybę. Be to, nustatyta, kad merino vilna padeda žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinių odos ligų.

11. Vilna yra ypatingai naudinga kūdikiams

Senovėje žmonės kūdikių lopšiams naudojo avikailio pamušalus, kurie padėjo kūdikiams ramiau miegoti. Šiais laikais mokslininkai pataria, kūdikių lovoms naudoti natūralius pluoštus. Šiuo audinių užpildyta patalynė sukuria apsaugą, kuri apsaugo kūdikių odą nuo perkaitimo, prakaitavimo ar išsausėjimo. Bakteriologiniai tyrimai parodė, kad sveiko gyvūno kailyje, mikroorganizmai nesidaugina. Taip pat, patariama naujagimius aprengti vilnoniais drabužiais, ypač kepurėmis, kojinėmis ir kumštinėmis pirštinėmis, nes natūralios vilnos gaminiai tinka jautriai odai. Kūdikio kojų padai yra ypač jautrūs lietimui, o pėdų sąnariuose ir raumenyse yra didelė proprioreceptorių koncentracija. Įrodyta, kad jūsų naujagimio pojūčių stimuliavimas padeda pagerinti motorinę funkciją, sąmoningumą ir net intelektą. Natūrali vilna stimuliuoja nervų galūnes ir suteikia teigiamą poveikį, panašų į akupunktūrą. Be to, įrodyta, kad natūrali vilna pasižymi skausmą slopinančiomis, uždegimą mažinančiomis, kūną stiprinančiomis savybėmis ir stipriausiu gydomuoju poveikiu.

raudonos vilnones vaikiskos kojines
11 Priežasčių, Kodėl Vilna yra naudinga medžiaga 12

Tad jeigu norite užtikrinti komforto jausmą, geresnės sveikatos garantą, rinkities gaminius iš natūralios vilnos. Čia rasite nuorodą į mūsų natūralios vilnos gaminius.

Šaltiniai:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Vilna
https://aboutwool.com/

Autorius: simpleseo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *