Nemokamas pristatymas nuo 60€

3 Merino vilnos pranašumai

Merino vilna tai aukščiausios kokybės avių vilna. Merinosas yra kalnų ir aukštumų gyvūnas, kuris puikiai prisitaiko prie aplinkos salygų. Iš vienos merinosų avies gaunama daug daugiau vilnos, nei iš kitos veislės avių. Ši avių rūšys labiausiai yra paplitusios Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Kaip ir kitos rūšies vilna, merino avikailis turi daugybę nuostabių savybių. Tačiau nepaisant vilų rūšių panašumų, merino vilna yra daug minkštesnė ir švelnesnė, todėl puikiai tinka vaikams ar žmonėms su jautresne oda. Aprengtas merino vilnos rūbeliu ar avalyne, vaikas niekuomet nesiskųs, kad audinys “kanda”. Štai daugiau merino vilnos pranašumų.

merino vilnos šlepetės
3 Merino vilnos pranašumai 2

Merino vilnos natūralumas

Vilna –  tai natūralus, pačios gamtos sukurtas, aukštos kokybės produktas, kuris yra naudojamas žmonių poreikiams daugybę šimtų metų. Jis teikia nauda tiek pačioms avims, tiek žmonėms. Pati kokybiškiausia ir šiais laikais labiausiai vertinama yra merinoso avių vilna – kitaip vadinama merino vilna. Vilnos plauko susisukimas į garbanėles suteikia elastingumo ir lankstumo šiam audiniui. Būtent elastingumas užtikrina, kad šilumos izoliacija neišnyktų, kad ir kaip ilgai dėvėtumėte merino vilnos avalynę ar rūbą. Šios vilnos gaminiai nesiraukšlėja ir greitai sugrįžta į savo pradinę padėtį. Merino vilnos, nereikia stipriai modifikuoti, gaminant rūbus ar avalynę, tad ji išsaugo savo visas geriausias savybes, yra nekenksminga nei mažiems, nei dideliems, nei alergijų ar jautrią odą turintiems žmonėms.

Neišpasakyta šiluma, oro pralaidumas ir kiti privalumai

Merino vilna yra itin šiltas ir jaukus audinys. Kaip vilna sugeria bet kokią drėgmę, joje įvyksta daugybė cheminių reakcijų. Būtent šios reakcijos išskiria karštį ir šilumą į aplinką ir pats audinys išlieka šiltas. Tai leidžia kūnui prisitaikyti prie temperatūrų svyravimų, kurios sukelia drėgmę. O kalbant apie avalynę ar drabužius, tai yra viena iš svarbiausių vilnos savybių. Merino vilna puikiai sugeria drėgmę, tad šis audinys puikiai tiks linkusiems į didesnį prakaitavimą žmonėm. Tačiau prakaitas ir jo kvapas vilnoje ilgai nepasiliks, nes ji puikiai kvėpuoja. Merino vilnos viršutinis sluoksnis susideda iš mažyčių mikroporų, kurios leidžia audiniui kvėpuoti. Net jei ir vilna yra šlapia nuo prakaito, ji vistiek šildo. Tai įvyksta dėl egzpterminio proceso : ląstelėse esantys baltymai dar labiau sušyla, kai tampa šlapi.

Merino vilnos tvarumas

Kadangi šis audinys, kaip ir visos kitos vilnų rūšys yra natūralus gamtos reikškinys, kuris reguliariai atsinaujina, teikdamas naudą tiek pačioms avims, tiek mums. Kiekvieną žiemą avys džiaugiasi savo minkštu, stambiu kailiu, kuris jas šildo visa šaltajį laikotarpį, o atėjus pavasariui, orams atšylant, avys džiaugiasi galėdamos atsikratyti papildomo svorio, kuris nebeteiks joms naudos šiltuoju metu. Tuo galime pasinaudoti mes, naudodami, jų nereikalingą kailį savo reikmėm. Vėl sugrįžus šaltiems metų laikams, mes lygiai taip pat galime pasidžiaugti minkšta, švelnia liemene ar šiltomis šlepetėmis iš merino vilnos. Tai yra biologiškai skaidomas audinys, jam pagaminti nereikia jokių chemikalų ar kitų kūnui nesveikų medžiagų. Tiek vilnonė avalynė, tiek rūbai yra ilgaamžiški ir gali tarnauti daugybę metų, taupant Jūsų pinigus ir aplinką.

Išvada:

Taigi, kaip jau supratote, vilna, iš tiesų, yra nuostabus audinys, kuris teikia džiaugsmą ir šilumą tiek gyvūnams, tiek žmonėms. Iš visų vilnos rūšių, daugiausiai pagyrų ir dėmesio, dažniausiai susilaikia merino vilna, kuri pasižymi išskirtiniu švelnumu, minkštumu ir šiluma. Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje, galite rasti daugybę merino vilnos šlepečių moterims, tiek vyrams tiek moterims. Nepamirštant ir šiltų, minkštų, įvairiausių modelių liemenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *