Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip gražiai suvarstyti batus? 3 būdai

Svarstote, kaip savo padėvėtus sportbačius papildyti nauju, originaliu personažu? Ar žinojote, kad galite tai padaryti paprasčiausiu būdu? Tiesiog pakeiskite surišimo būdą. Remiantis statistika, dauguma iš mūsų dažniausiai naudojasi klasikiniu, populiariausiu batų rišimo būdu. Tuo tarpu sportinių batelių, kedų, sportbačių raištelių rišimo būdų yra kur kas daugiau. Suvarstomi batai turi ne tik estetinį aspektą. Tai taip pat būdas parodyti savo gyvenimo būdą, hobį ir net savo pasaulėžiūrą!

Taigi kaip suvarstyti batus?

Verta skirti laiko ir išmokti kelių naujų batų suvarstymo būdų. Tokie žaidimai su raišteliais geriausiai tiks prie sportinių batelių, sportbačių ir sportbačių. Jie taip pat gali būti naudojami sunkesnio kalibro batuose, pavyzdžiui, populiariuose trapperiuose. Iš daugelio variantų pasirinkome 3 jums praktiškiausius.

„Kopečių” batų suvarstymas

kopečių batų surišimas

Šiame variante raišteliai išdėstyti lygiagrečiai, kaip ant kopėčių. Toks įrišimas bus sėkmingas tik tada, kai batai turės lygias akutes. Raišteliais batą reikia padalinti į lyginį skaičių, kad galai susidurtų per vidurį ir juos būtų galima surišti.

 1. Įkiškite batų raištelį į pirmuosius du bato tinklelius galais žemyn.
 2. Patraukite abu galus ir įsitikinkite, kad jie yra vienodo ilgio iš abiejų pusių.
 3. Ištraukite kairįjį batų raištelį iš vidaus į kairę (antrą nuo apačios) bato kilpą, o tada iš išorės įkiškite į dešinę.
 4. Ištraukite dešinįjį batų raištelį iš vidaus iki pirmosios laisvos siūlės dešinėje, tada įkiškite į kairę ąselę iš išorės.
 5. Kartokite paskutinius du veiksmus, kol pasieksite paskutines siūles.

„Kryžminis” batų suvarstymas

kryžminis batų suvarstymas

Labai efektingai ir dekoratyviai atrodo kryžminis batų suvarstymas. Kad raišteliai gerai atrodytų ant batų, jame turi būti bent 6 poros kilpelių.

 1. Esant lyginiam dygsnių skaičiui, pradedame taip pat, kaip ir rišant kopėčias, t.y., batų raištelį perveriame per pirmąsias dvi siūles, galais iš apačios.
 2. Sukryžiuojame raištelius ir perveriame per priešingas kilpas, kad kryžius būtų po jomis.
 3. Tada dar kartą sukryžiuojame raištelius ir užveriame per kilpas.
 4. Kartokite iki paskutinės siūlių poros.

Batų suvarstymas „Zigzagu”

suvarstymas zigzagu

Languotas raištelių stilius yra labai populiarus ir traukiantis akį, tačiau tai daryti reikia labai atsargiai, nes nesunku suklysti.
Kaip suvarstyti „Zigzagu“ batus?

 1. Įdėkite batų raištelį į pirmąsias siūles
 2. Kryžkite galus į išorę ir perkiškite juos per kilpų komplektą trimis eilėmis aukščiau.
 3. Abu nėrinių galus įkiškite ir ištraukite tiesiai per kitą aukštesnį kilpų komplektą
 4. Perbraukite galus į išorę ir perkiškite juos per kilpų rinkinį trimis eilėmis žemiau bato.
 5. Įkiškite abu galus tiesiai į vidų ir išorę per kitą aukštesnį kilpų komplektą.
 6. Jei turite problemų su šiuo raišteliu ir norite jį pamatyti „gyvai“, patikrinkite, kaip jis atrodo YouTube vaizdo įraše. Tiesiog įveskite grotelių raištelių mokymo programą.

Patarimai kaip suvarstyti batus


Žinoma, yra daug daugiau būdų, kaip suvarstyti batus. Renkantis suvarstymą, be išvaizdos, verta atsižvelgti ir į dėvėjimo patogumą bei tai, kaip suvarstomi batai priglunda prie kulkšnies. Yra daug patraukliai atrodančių suvarstymo raštų, kurie negarantuoja pėdos stabilumo, o tai gali būti problema, pvz., sportiniams batams. Antras dalykas yra suvarstymo modelio parinkimas pagal batų tipą ir stilių. Tam tikri raštai geriau atrodys su aulinukais, kiti – su trumpais sportbačiais. Trečias dalykas – pasirinkti tinkamus raištelius. Daugeliui raštų reikia plonesnių virvelių, kiti tiks su kiek storesniais raišteliais. Vasarai ir sportui galite leisti sau šiek tiek beprotybės ir rinktis intensyvių spalvų bei raštų stygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *