Krepšelis

Nemokamas pristatymas nuo 60€

Kaip pašalinti nemalonų kvapą iš batų? 5 veiksmingi būdai

Lentynose, spintelėse, krepšiuose gulinčią avalynę reikia atnaujinti – daugiausia dėl nemalonaus kvapo. Po keliolikos savaičių „senėjimo“ ant batų gali atsirasti pelėsių ir grybelių, kurie sukelia nemalonų ir pasenusį batų kvapą. Kaip su tuo susitvarkyti? Dažniausiai pirmiausia ateina į galvą – „Išmesk ir pirk naują“. Tuo tarpu yra keletas būdų, kurie padės atkurti batams tobulą išvaizdą ir malonų kvapą.

1. Laikykite batus saulėje ir gryname ore.

Tai 100% natūralus ir nemokamas būdas atsikratyti nemalonaus avalynės kvapo. Atriškite raištelius, pakelkite liežuvį kuo aukščiau ir palikite batus kelioms valandoms saulėje. UV spinduliai natūraliai naikina bakterijas. Taip ženkliai panaikinsite nemalonų „kvapą“. Tik nepamirškite per ilgai nelaikyti odinių ir zomšinių batų tiesioginiuose karštuose saulės spinduliuose.

2. Išskalbti batus skalbimo mašina.

Daugumą batų, pagamintų iš medžiagos, įprastai galima skalbti skalbimo mašinoje. Daugelis šiuolaikinių skalbyklių turi net specialią programą, skirtą batams plauti. Prieš pradedant sportbačius skalbti, verta įsitikinti ir etiketėje yra nurodymai kaip teisingai tai padaryti, ir ar avalynė gali būti taip skalbiama. Jei neturite automatinės batų plovimo programos, tiesiog skalbimo mašinoje nustatykite žemiausią temperatūrą ir gręžimo greitį. Geras būdas – batus įsidėti į specialų maišelį ar pagalvės užvalkalą. Išskalbus į batus verta įsidėti susuktus laikraščių rutuliukus, kad jie neprarastų formos. Batus geriausia džiovinti natūraliai saulėje.

PASTABA: Neskalbkite odinių batų, klijuotų batų, espadrilių ir aukštakulnių.

3. Naudokite soda.

Kepimo soda yra puikus ir natūralus batų valiklis. Soda yra plačiai žinoma kaip sugerianti ir neutralizuojanti kvapus. Galite tiesiog mesti soda tiesiai į batus ir palikti juos per naktį.

4. Naudokite šaldiklį.

Nustebino? Batų šaldymas yra veiksmingas būdas atsikratyti nepageidaujamo kvapo. Pirmiausia įdėkite juos į sandarų maišelį su užtrauktuku, tada įdėkite maišelį į šaldiklį nakčiai. Žema temperatūra naikina kvapą sukeliančias bakterijas, kurios labai prisidės prie batų gaivumo!

Kaip pašalinti nemalonų kvapą iš batų?

5. Naudokite citrinos žievelę.

Citrinos žieveles įdėkite į batą nakčiai. Citrusinių vaisių žievelės, kuriose yra daug natūralių eterinių aliejų, bato vidui suteiks malonaus citrusinio aromato ir panaikins nepageidaujamus kvapus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *